Thai box sikerek

A Tapolca VSE Thai box szakosztályának, közismertebb nevén a Tapolcai Muay Thai Gym ifjú tagjai európai és országos megmérettetéseken is dobogóra álltak a közelmúltban.

Idén ősszel két rangos versenyen is sikeresen szerepelt három sportoló. Októberben az Amatőr Európa bajnokságon K1 light kontakt kategóriában Tóth Zsombor (40kg), illetve Muzsi Dániel (43kg) a második helyet, míg Nagy Imre (70kg) az ötödik helyet érdemelte ki. Novemberben, a szintén Zalaegerszegen megrendezett Országos Diák Bajnokság K1 light kontakt kategóriában Tóth Zsombor és Nagy Imre aranyérmet, míg Muzsi Dániel ezüstérmet szerzett.

(Balról jobbra) Tóth Zsombor, Nagy Imre és Muzsi Dániel edzőjükkel, Szegvári Tamással. /Fotó: Tóth Béla/

Tóth Zsombor mindkétszer dobogóra állhatott. A Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola Kazinczy Ferenc Tagintézményének 6. A osztályos tanulója. /Fotó: Tóth Béla/

Szegvári Tamás edző elmondta, nyolc éve vannak jelen a város életében. Hasonló sikereket öt évvel ezelőtt értek el, amikor akkori tanítványai világbajnoki aranya-, ezüst-, és bronzérmet, illetve Európa – bajnokságon arany -, és ezüstérmet szereztek. Ez után az új generáció kinevelésén dolgozott, akik úgy érzi, most értek be a komoly versenyekhez. Három fent említett tanítványa már sikeresen helyt állt, melléjük szeretne mindenképpen még további „harcosokat” kinevelni. /Májer Edit/