Befejeződtek a Bárdos-napok

Az elmúlt hét a Bárdos-napok jegyében telt a zeneszerző nevét viselő iskolában, ahol a pénteki zárórendezvényen hirdették ki a tanulmányi versenyek eredményeit is.

A gyerekeket, a meghívott vendégeket Gál Attila igazgató-helyettes köszöntötte.  – Iskolánk 1989. november 10-én vette fel a zeneszerző, zenepedagógus Bárdos Lajos nevét. Az azóta eltelt 28 év számunkra jelentős, fontos időszak, hiszen egykori és jelenlegi diákjaink éppen 28 éve viselik a közös jelképeket a sálat, a nyakkendőt, és az iskolai pólót. A messziről jött ember számára is egyértelmű az üzenet, mi összetartozunk. Mindezt a Bárdos napok programjai kifejezetten erősítik – mondta beszédében.
A folytatásban a Bárdos Gyermekkar (vezényelt Király Lajos) énekelt, közben az osztályok képviselői virágokat helyeztek el Bárdos Lajos emléktáblája előtt, végül kihirdették a versenyek eredményeit.

Népdal-éneklési verseny (alsó tagozat):
1. Szabó Dóra, Kaszás Nikoletta, Nagy Nadin (4. o – Kazinczy, Németh Gabriella)
2. Kovács Lili, Kovács Vica, Németh Boglárka (4. z – Bárdos, Sellyei-Cseh Ágnes)
3. Hajnal Abigél, Máté Hanna Nóra, Nagy Boróka (3. o. – Ramassetter, Sümeg)
A Járdányi Pál Zeneiskola különdíját Kovács Lili, Szabó Anna, Domján Bendegúz vehette át (2.z. – Bárdos, Szijártóné Lovász Gabriella)
Felső tagozat:
1. Hegedüs László Boldizsár (7. t – Ramasetter,), Antal Vivien (7. – Tatay, Simon-Vass Mária)
2. Zavaczki Alíz (7. z – Bárdos, Király Lajos)
3. Samu Bíbor Márta (5. – Tatay, Simon-Vass Mária)
A Tördemic Néptáncegyüttes különdíja a helyi értékek őrzéséért: Hegedüs László Boldizsár (7. t – Ramassetter)

Képzőművészeti pályázat (1-2. osztály): 1. Hársfa Baján „Legózás Patrikkal” (2.a – TBLÁI Batsányi Tagintézménye, Janzsó Gabriella)
2. Czeglédi Dávid „A nagy focizás” (1.z – TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény, Magyar Ferencné)
3. Sárközi Levente „Harcra fel” (2.a – TBLÁI Batsányi Tagintézménye, Janzsó Gabriella)
3-4. osztály:
1. Mezey Anna Júlia „Körjáték” (3.o. – Szigligeti Általános Iskola, Császár Lászlóné)
2. Nagy Benedek „Játszani is engedd!” (3.a – TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény, dr. Sipos Ferencné)
3. Ferenczi Szófia „Együtt a család” (3.z – TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény, Szombati Ágnes)
Különdíjat kapott Sikos Maja „Élményfürdőben” ( 3. o – Művészetek Völgye Ált. Isk. Monostorapáti) című munkája.
5-6. osztály: 1. László Lilla (5.z – TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény Bruckner Zsuzsanna)
2. Futó Zsófia Fanni (6.a – TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény Bruckner Zsuzsanna)
3. Tóth Teodóra (6.z – TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény Bruckner Zsuzsanna)
7-8. osztály:
1. Vajda Noémi (8.z – TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény Bruckner Zsuzsanna)
2. Gacs Gabriella Alexia (8.a – TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény Bruckner Zsuzsanna)
3. Renner Nikolett (8.a – TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény Bruckner Zsuzsanna)
Különdíjat vehetett át Nagy Réka Napsugár (5.z – TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény, Bruckner Zsuzsanna)

Matematika alapműveleti verseny (2.o.):
1. Gebauer Roland (Bárdos, Szijártó Miklósné)
2. Joó Zsombor (Bárdos, Szijártóné Lovász Gabriella)
3. Wallovics Lilla (Tatay, Molnárné Zsidó Rita)

Olvasási (4. o.):
1. Frenkl Attila Sándor (Ramassetter), Puha Liliána Napsugár (Nagyboldogasszony, Kormányos Ildikó)
2. Nagy Nadin (Kazinczy, Bánné Héring Katalin)
3. Lázár Kristóf György (Nagyboldogasszony, Kormányos Ildikó)

Angol kiejtési nyelvi verseny (5-6. évf.):
1. Srámli Bence (5.b – Batsányi, Vighné Pimper Veronika)
2. Bakács Dániel (6.z – Bárdos, Németh-Vigh Erika)
3. Sterk-Rajzó Réka (6.o. – Tatay, Rákos Eszter), Kiss Balázs (5.a – Batsányi, Vighné Pimper Verronika)

Angol kiejtési nyelvi verseny (7-8. évf.):
1. Illés Hector (7.o. – Tatay, Rohály Eszter)
2. Bukovinszki Gergő (8.c – Kazinczy, Markovics Melinda)
3. Németh Kata (7.a – Batsányi, Auerbach Nóra), Szolár Ádám (7.c – Kazinczy, Komjáthyné Trunka Ildikó)

Versíró pályázat:
1. Fekete Júlia (7. o. – Tatay iskola)
2. Fehér Zita (7. z – Bárdos)
3. Balogh Kata (8. z – Bárdos), Peresztegi Botond (7. z – Bárdos)

Asztalitenisz verseny (lányok: III – IV.korcsoport):
1. Varga Eszter (Bárdos)
2. Németh Mercédesz (Badacsonytomaj)
3. Tölgyes Réka (Bárdos)
Asztalitenisz verseny (fiúk: III – IV.korcsoport):
1. Nagy Tamás Levente (Batsányi)
2. Horváth János (Bárdos)
3. Füleki Tamás (Bárdos)

Tapolca és Tapolca környéki hidak – makett építő verseny (5.- 6. évf.):
1. Híd a Batsányi iskolánál – Gadó Sára, Almási Ádám, Bogdán Ramóna 5.z
2. Hegyesdi híd – Benedek Ágnes, Egerváry Jázmin 6.z
3. Diszeli híd – Benczik Sarolta, László Lilla, Molnár Lili 5.z
Különdíj: Tóparti fahíd – Horváth Ádám, Szabados Máté, Varga Ádám 6.z
Különdíj: Tóparti fahíd – Orbán Vanessza 5.z
Különdíj: Diszeli híd – Domján Rozina 5.z, Domján Sebestyén 6.z
Makett (7.- 8.évf.):
1. Kétöles patak biciklis híd – Almási Dániel, Muzsi Balázs Ferenc 7.z
2. Tóparti alsó fahíd – Varga László, Kocsis Gergely 7.z
3. Tóparti fahíd – Varga Eszter, Benedek Enikő, Vajda Noémi 8.z
Különdíj: Tóparti fahíd – Sipos Attila, Fraller Benedek, Jánka Csanád 8.z
Különdíj: Diszeli híd – Balogh Kata 8.z
Különdíj: Diszeli híd – Bánhegyi Dóra, Szálinger Fanni, Fülöp Kata 8.z
Különdíj: Tóparti fahíd – Forika Boglárka, Varga Júlia 7.z
Felkészítőik: Gyarmati Zoltánné, Bruckner Zsuzsanna, Krachun Éva, Somogyiné Nemes Ilona

Képgaléria ITT