Taroltak a vívók

Balatonfüreden rendezték meg az Olimpici Grand Prix versenysorozat utolsó állomását, egyben az Országos Bajnokságot, ahol a Tapolca Vívóklub remekül szerepelt.

A Balaton Vívóklub rendezésében a 2017/2018-as idény Gyermek – Újonc – Serdülő Párbajtőr Magyar Bajnokság, valamint a Törpici Párbajtőr Idényzáró Balaton Bajnokság hat napon át várta az utánpótlás versenyzőket. Törpici leányok között bronzérmes Cserép Dorina, a fiúk megmérettetésén harmadik Salamon Bálint, hatodik Makkos Bence. A csapatok megmérettetésén a dobogó harmadik fokára állhatott a Cserép Dorina, Konczek Lina Melodi, Simon Júlia, Szörtsey Lili együttes, második fokára pedig a Makkos Bence, Makkos Norbert, Salamon Bálint, Süketes Miklós formáció.

Törpici fiúk között harmadik Salamon Bálint, hatodik Makkos Bence /Fotó: Olimpici GP/

A bronzérmes Törpici leány csapat, azaz (balról) Konczek Lina Melodi, Szörtsey Lili, Cserép Dorina, Simon Júlia, valamint felkészítőjük Gauland Zsófia. /Fotó: Tapolca Vívóklub/

Törpici fiú csapatok között ezüstérmet szerzett a (balról) Süketes Miklós, Makkos Norbert, Salamon Bálint, Makkos Bence formáció. /Fotó: Olimpici GP/

Gyermek leányok között második Sulyok Melani, nyolcadik Cséri Sára, tizedik Szalma Sára. A csapatok viadalán a dobogó harmadik fokára állhatott Kovács Bianka, Simon Zsófia és Sulyok Melani.

Gyermek leányok között a dobogó második fokán Sulyok Melani, nyolcadik Cséri Sára. /Fotó: Tapolca Vívóklub/

A bronzérmes Gyermek leány csapat, (balról) Kovács Bianka, Sulyok Melani, Simon Zsófia, felkészítőikkel Szkalla Ilonával és Gauland Zsófiával. /Fotó: Tapolca Vívóklub/

Az Újonc leányok indulói közül Sulyok Melani a tizedik, Salamon Réka pedig a tizenegyedik helyen zárt. A csapatok megmérettetésén a Kovács Bianka, Salamon Réka, Simon Zsófia, Sulyok Melani formáció a harmadikként, míg a Cséri Sára, Konkoly Evelin, Tarsoly Borbála együttes a kilencedikként zárta a versenyt.

Az Újonc leány csapat a dobogó második fokán. /Fotó: Tapolca Vívóklub/

A Serdülő lány korcsoportban Salamon Réka a második helyet, csapatban pedig Kovács Biankával és Sulyok Melanival társulva az ötödik helyet szerezte meg.

A Serdülő lány korcsoportban Salamon Réka ezüstérmét veheti át. /Fotó: Olimpici GP/

Az Olimpici  GP versenyek összesítéseként, országos szinten mérve Törpici leányok között második Cserép Dorina, harmadik Simon Júlia, fiúk között második Makkos Bence, harmadik Salamon Bálint.

A 2017/2018 Olimpici Grand Prix versenysorozatában Törpici leányok korosztályban Cserép Dorina a dobogó második, míg Simon Júlia a harmadik fokára állhatott. /Fotó: Tapolca Vívóklub/

Gyermek leányok között első Sulyok Melani, kilencedik Szalma Sára, tizedik Simon Zsófia. Újonc és Serdülő Leányok között egyaránt harmadik Salamon Réka. A versenysorozat idei gyermek korcsoportjának hat állomásáról négyszer Sulyok Melani hozta haza Vándorkupát. Felkészülésüket a tavaly elhunyt Horváthné Szalay Gyöngyivel kezdték, majd Gauland Zsófiával és Szkalla Ilonával folytatták.
/Májer Edit/

Sulyok Melani megkapta a 2017/2018 Olimpici Grand Prix versenysorozat legjobb játékosának járó elismerést. /Fotó: Tapolca Vívóklub/