Sikeres versenyt szerveztek. Több érmet is nyertek.

Nagy sikerrel rendezte meg első ICO országos nyílt versenyét több kategóriában a TVSE Thai boksz szakosztály, azaz a Tapolcai Muay Thai GYM. Mellé több érmet is szereztek.

A tapolcai “harcosok” Dobó Zoltán polgármesterrel, első alkalommal megszervezett nagyszabású versenyükön. /Fotó: Májer Edit/

Május végén a Csermák József Rendezvénycsarnokban szervezte meg a TVSE szakosztály, Szegvári Tamás és Tóth Béla vezényletével első nagyszabású, négy szabályrendszerben – Thai – boksz (muay thai), K1, K1 light, és Kick light– valamint több korcsoportban zajló versenyét. A jeles alkalmon avatták fel a tapolcai ringet is – ott, illetve tatamin folytak a küzdelmek. – Folyamatosan bővül a klubunk, így már aktuális volt egy saját ring beszerzésére. Úgy gondoltuk, ennek egyfajta felavatásaként szervezzünk – először kicsiben- egy versenyt. Ez nem teljesen sikerült, hiszen egyből nagyban kezdtünk. – árulta el Szegvári Tamás szakosztályvezető. Jövőre már ICO hivatalos országos bajnokságként hirdetik meg a tapolcai megmérettetést.

Aznap a saját ringet is avattak. A tapolcai versenyzők közül elsőként Muzsi Dániel (jobbra) mérette meg magát. /Fotó: Májer Edit/

Megtudtuk, sok ember kemény munkája és összefogása van a sikeres rendezvény mögött. Kiemelte az önkormányzat, a Tapolca Kft, a Rockwool Hungary Kft., Horváth Ferenc, az ICO magyarországi elnöke, valamint az IFMA Muay Thai Szakszövetség hivatalos bíráinak közreműködését, továbbá a szakosztályi szülők támogatását.

Két színtéren folyt a verseny, ringben és tatamin. /Fotó: Májer Edit/

Miután Dobó Zoltán polgármester köszöntötte a megjelenteket az esemény megnyitóján, egész nap folyt a harc a csarnokban, huszonhárom egyesület részvételével. Tapolcát tizennégy versenyző képviselte. – A három stabil versenyzőnk mellett több új harcost is indítottam a mostani megmérettetésen. Belőlük szeretném kiépíteni az újabb versenyzői generációt – árulta el a szakosztályvezető.

A tatamin is izgalmas küzdelmeknek lehettek tanúi az érdeklődők. /Fotó: Májer Edit/

A thai boksz megmérettetésen Muzsi Dániel (-54 kg) és Nagy Imre (-75 kg) arany-, míg Tóth Zsombor (-52 kg, full kontakt) ezüstérmet szerzett. Nagy Ákos Kick light-ban (-57 kg) és K1 light-ban (-63 kg) is ezüstérmet szerzett. Utóbbi kategóriában Pontyos Balázs (-48 kg), Rák Gergő (-57 kg), az idősebb Tóth Zsombor (-67 kg), Stankovics Botond (-52 kg) és Varga Veronika (+65 kg) is ezüstérmet szerzett. Hegedüs Dominik (71 kg) és Luczi Botond (+71 kg) egyaránt bronzérmet nyert. Szintén ebben a versenykategóriában indult Novák Botond (junior, -69 kg) és Tóth Bendegúz (+67kg). A K1 megmérettetésben, nehézsúlyban (+91 kg) Kádár József bronzérmet nyert. Edzők: Szegvári Tamás, Gombás Attila, Gombás László és Lovas Imre.