Sakkozók a dobogón

Több dobogós eredménnyel és rendkívül szép helyezésekkel zárta a Tapolca VSE Sakk szakosztálya a hétvégén, Nagykanizsán megrendezett XXX. Batthyány Kanizsa Kupát.

Tapolca arany-, és ezüstérmes csapata Nagykanizsán. /Fotó: TVSE sakk szakosztály/

Összesen három ország, száztíz indulója – a hazaiakon kívül szlovének és horvátok – vettek részt a versengésen. A tapolcaiak közül az U10-es korcsoportban Dénes Márk az arany-, míg Tóth Barnabás a bronzérmet hozta haza. Tarsoly Csanád a tizenötödik, míg Kiss Letti leányok között a negyedik helyen zárt. A 12 éven aluliak versenyében a fiúk mezőnyében Kasnya Péter a második, míg a leányok között Bodó Boglárka a harmadik helyen végzett. Tóth Csongor a negyedik, míg Szűcs Vivien a hatodik, Kiss Vanda pedig a hetedik helyet szerezte meg. U14-es korcsoportban ötödik Szőke Kristóf, nyolcadik Gergely Dániel, hat – kilencedik helyen pedig a tizenkét éves Kötéljártó Áron végzett.  A 18 év alattiak közt nyolcadik Bencze Balázs Dominik. A csapatversenyben aranyérmes a Bodó Boglárka, Tóth Csongor, Tóth Barnabás alkotta Tapolca Rockwool csapat, míg ezüstérmes a Tapolca Tarr együttes, azaz Dénes Márk, Szűcs Vivien és Kasnya Péter.