Pars Krisztián a tapolcai versenyen tért vissza

A tapolcai Dr. Papp Pál – Csermák József Kalapácsvető Emlékversenyen tért vissza a másfél éves eltiltása után Pars Krisztián olimpiai aranyérmes kalapácsvető. Ezüstérmet szerzett.

Pars Krisztián Tapolcán versenyzett /Fotó: Májer Edit/

A 2012-es londoni olimpia bajnokát tavaly január 13-án tiltották el tizennyolc hónapra. Idén július 13-án járt le az eltiltás. A kalapácsvető eredetileg a július végi országos bajnokságon tért volna vissza, de végül – részben az időjárásnak, részben pedig térdsérülésének következtében – minden erejével a tapolcai versenyre koncentrált.

Bemelegítés. A Városi Sport – és Szabadidő Centrumban megrendezett versenyen tért vissza az olimpikon. /Fotó: Májer Edit/

A Városi Sport – és Szabadidő Centrumban a mai napon minkét nem, több korcsoportban – gyermek, újonc, serdülő, ifjúsági, junior, valamint felnőtt- korosztályban mérette meg magát. Krisztián a tizenhét fős férfi Szuper Ligában állhatott a dobogó második fokára 75,97-es eredménnyel, a szombathelyi Dobó SE színeiben. Elsődleges célja az őszi világbajnokságra, valamint a jövő évi tokiói olimpiára való kijutás, illetve eredményes szereplés. /Májer Edit/

Pars Krisztián ezüstérmet szerzett a Dr. Papp Pál – Csermák József Kalapácsvető Emlékversenyen. /Fotó: Májer Edit/

Az olimpikonnal a versenyt követően beszélgettünk, melyről IDE KATTINTVA olvashatnak részletesen.
A sporteseményről készült tudósításunkat IDE KATTINTVA olvashatják.