Nem unatkoznak a kosarasok

A Tapolca VSE kosárlabda szakosztály az elmúlt öt év legsikeresebb szezonját zárta. Jó hangulatban teltek a nyári edzőtáborok, nemsokára pedig elkezdik az alapozást.

A tapolcai napközi táborban remek volt a hangulat.  A szakosztály sikeres felkészülését (balról) Molnár Lajos szakosztályvezető, Csikos Tibor vezető edző, Németh Katalin erőnléti edző és Kovács Kristóf utánpótlásedző irányította a 2017/18-as szezonban. /Fotó: TVSE kosárlabda szakosztály/

Nem csak iskoláik színeiben, a Diákolimpián több korcsportban értek el szép megyei dobogós helyeket az idei tanévben a szakosztálynál edző gyerekek, hanem a Veszprém megyei kosárlabda klubok utánpótlás bajnokságaiban is, ahol minden alapszakaszt négyes döntő követett, a TVSE csapatai pedig rendre bejutottak a döntőkbe is. Gyermek korcsoportban az U12-es fiú csapat Megyei Bajnok lett, a lány csapat pedig a harmadik helyen végzett.

Gyermek korcsoportban a Megyei bajnokságban első az U12-es fiú, míg harmadik a leány csapat. /Fotó: TVSE kosárlabda szakosztály/

A serdülők között, nyolc csapat mezőnyében az U14-es fiúk szintén megszerezték a Megyei Bajnoki címet, a lányok pedig fiú csapatokat maguk mögé utasítva állhattak a dobogó második fokára.

Serdülő korosztályban az U14-es fiú csapat megnyerte a Megyei bajnokságot. /Fotó: TVSE kosárlabda szakosztály/

A fiú csapatok megmérettetésén szerzett ezüstérmet a TVSE U14-es lány csapata. /Fotó: TVSE kosárlabda szakosztály/

Kadett korcsoportban, nagy csatában, a második helyen végeztek a megyein az U16-os fiúk. A felnőtt csapat idén a megyei bajnokságban hat győzelemmel zárta a szezont.

Kadet korcsoportban az U16-os tapolcai fiúk második helyen végeztek a Megyei bajnokságban. /Fotó: TVSE kosárlabda szakosztály/

A bajnokság vége után sem tétlenkedtek a kosarasok. Ahogy kitört a vakáció, a szakosztály nyári tábort szervezett a gyereknek. Nagy érdeklődés mellett zajlott Tapolcán, illetve Révfülöpön is mind a három hét, összesen közel száz gyermek részvételével.

Jól sikerült a szakosztály révfülöpi napközis tábora is. /Fotó: TVSE kosárlabda szakosztály/

Eredményes volt az idősebb korosztály edzőtábora. /Fotó: TVSE kosárlabda szakosztály/

Alig hogy véget értek a táborok, már kezdődnek a nyári edzések. Júliusban szabadtéri pályán, az Egry utcai zöld övezetben várják a gyerekeket, augusztusban pedig alapozással kezdik meg a felkészülést a következő megyei és országos szezonra. A szakosztály sikeres felkészülését Molnár Lajos szakosztályvezető, Csikos Tibor vezető edző, Kovács Kristóf utánpótlásedző és Németh Katalin erőnléti edző irányította a 2017/18-as szezonban.