Nem jön össze a lányoknak

A bajnokság kezdete óta nem tudnak pontot szerezni, a megyei női labdarúgó bajnokságban szereplő TVSE – Honvéd lányai.

Az idény kezdete előtt tagtoborzót tartó csapat, úgy látszik, egyelőre nem találja a sikerhez vezető kapu kulcsát. Az elmúlt négy mérkőzésen tizenhárom gólt kaptak, és csupán kettőt szereztek. Eredménylistájukon sajnos csak vereség szerepel. Azonban akik kilátogattak a múlt hétvégi Veszprém FC elleni mérkőzésre, egy küzdő, akaró együttest láthattak. A lányok lelkesedése, egymás ösztönzése, azonban kevésnek bizonyult. Sikertelen technikai megoldások, túlkombinált, eredménytelen szabadrúgások jellemezték a mérkőzést. Bár 0:0-s eredménnyel fordultak a csapatok, a végeredmény 1:4 lett. A végig sportszerű, küzdelmes meccset a jobb kondícióval rendelkező veszprémi gárda nyerte. A tapolcaiak góllövője, Varga Dóra, így értékelte az összecsapást: „Nagyot küzdöttünk a mérkőzésen. Büszke vagyok a lányokra. Az első félidő döntetlennel zárult, ami által esélyt láttunk a pontszerzésre. Sajnos nem sikerült. A végére elfáradtunk. Gratulálunk Veszprémnek. A vendégcsapat trénere, Jugovics Péter jogosnak érzi a győzelme: „Az első félidőben borzalmasan rosszul játszottunk. Fejben még az öltözőben vagy inkább a buszban maradtak a lányok. Kellett a szünet, hogy kicsit összeszedjük magunkat. A második játékrészben viszont sikerült felpörögnünk és szép helyzeteket dolgoztunk ki, amikből gólokat szereztünk. Összességében megérdemelten nyertünk. A női focicsapat a nyolcadik fordulóban, négy lejátszott mérkőzés után, az utolsó, kilencedik helyen tanyázik.