Négy érem a magyar bajokságról

Múlt szombaton, Baján tartotta a WFC szervezet a K1 magyar bajnokságot, ahol a Tapolcai Muay Thai Gym, más néven a TVSE Thai box szakosztály mind a négy versenyzője éremmel tért haza.

A hosszabb kihagyás után visszatérő Tóth Zsombor (47 kg) a tőle megszokott szép technikát és bunyót hozta, végül a bronzérmet szerezte meg.

A bronzérmes Tóth Zsombor edzőjével, Szegvári Tamással.  Hosszabb kihagyás után versenyzett először. /Fotó: TVSE Thai box szakosztály/

Muzsi Dániel (52 kg) az első menetben kivívta magának a tiszteletet az erős és pontos köríves combosaival. A második menetben az ellenfél már elég rossz állapotban jött vissza a tatamira és Dani végül meggyőző fölénnyel jutott a középdöntőbe, végül a harmadik helyen zárt. Nagy Imre (70 kg) első meccsén nagy fölénnyel nyert, és jutott a döntőbe, ahol végül extra menetet követően egyértelműen ő bizonyult erősebbnek, megszerezve ezzel az országos bajnoki címet.

A bronzérmes Muzsi Dániel (balról), mellett az országos bajnok Nagy Imre, illetve edzőjük, Szegvári Tamás. /Fotó: TVSE Thai box szakosztály/

A nehézsúlyú Kudomrák Dávidot (106 kg) is ringbe szólították. Hatalmas lendülettel állt bele a meccsbe, de a nem megfelelő erőbeosztás miatt, végül kikapott, így a bronzéremmel térhetett haza. Edzőjük Szegvári Tamás.

/Májer Edit/

Kudomrák Dávidot szintén a dobogóra szólították. Bronzérmet szerzett. /Fotó: TVSE Thai box szakosztály/

A tapolcai egyesület jelezte lapunknak, hogy a WFC- vel ápolt sportbaráti viszony, illetve a másik fél iránti tiszteletük miatt a bajai országos versenyről, a szervezés, valamint a bíráskodás kapcsán leadott korábbi nyilatkozatukat visszavonják és elnézést kérnek az érintettektől.