Megújult a Sakk Gála

Kilencedik alkalommal szervezte meg az évzáró Sakk Gálát a TVSE szakosztály a Csermák József Rendezvénycsarnokban. Több programelemen is változtattak a korábbi évekhez képest.

Idén kilencedik alkalommal rendezték meg az évzáró Sakk Gálát a Csermák József Rendezvénycsarnokban /Fotó: Májer Edit/

Dobó Zoltán polgármester megnyitó beszéde után gratulált a TVSE idei legjobb játékosainak. A 2018-as év legkimagaslóbb eredményét elérő, az országos ifjúsági bajnokságon aranyérmet szerző U18-as csapatot köszöntötték, azaz Ács Mártont, Buzás Bertalant, Juhász Juditot és Margl Rolandot, illetve a bronzérmes U14-es együttes tagjait, név szerint Bodó Boglárkát, Kasnya Pétert, Kötéljártó Áront, Tóth Barnabást, illetve Tóth Csongort.

A szakosztály legeredményesebb játékosait, a dobogós csapat tagjait köszöntötték. ( A képről, a csapat tagok közül hiányzik Buzás Bertalan). /Fotó: Májer Edit/

A szakosztály idei legsikeresebb versenyzője, Juhász Judit, aki diákolimpiai és országos bajnokságokon első helyezést ért el, az országos bajnok ifi csapat tagja volt, valamint az Európa – bajnokság legeredményesebb magyar női versenyzője volt, virágcsokrot is vehetett át a polgármestertől.

Dobó Zoltán polgármester virágcsokorral köszöntötte Juhász Juditot, a szakosztály idei legeredményesebb játékosát. /Fotó: Májer Edit/

A térsakkon, a két dobogós csapat tanácskozási villámsakk játszmát mutatott be a közönségnek órával. Végül az idő kifogott a fiatalabb csapaton, de így is tisztességesen helytálltak bajnoktársaikkal szemben.

A térsakk játszmán a két dobogós csapat versengett. Az idősebbek győztek, de a fiatalabbak is tisztességgel helytálltak. /Fotók: Májer Edit/

A programban szerepelt még ifiknek 5 fordulós 5-5 perces Fischer – sakkverseny, sor – és váltóversenyek ovisoknak és kisiskolásoknak, 7-es rúgó verseny, kispályás foci szülőknek és gyerekeknek, a Carlsen – Caruana rapid vb döntő megtekintése kivetítőn, Gyula bácsival ovi –sakk, valamint 4-6 kezes szimultán 20 táblán, illetve nyílt sakkverseny a résztvevő szülőknek.

A kisebbeknek sor – és váltóversenyeket szerveztek. /Fotók: Májer Edit/

Istvándi Lajos, a sakk szakosztály vezetője elmondta, idén szakítottak a hagyományokkal a programokat tekintve. Eddig kihagyhatatlan eleme volt az év végi gálának az élő sakk, idén viszont a gyerekek kérésére hagyták el, akik inkább maguk is aktívan, mint inkább „bábuként” szerettek volna részt venni a sporteseményen. Új elemként vették be a programba, szintén a gyerekek kedvéért, a rendkívül érdekes Fischer – sakkversenyt is. A szakosztályvezető hozzátette, volt okuk ünnepelni a gálán, hiszen remek évet zártak. Idén sikerült először az országos ifjúsági bajnokságban az U18-as korosztályban aranyérmet szerezni, mellé pedig még egy bronzérmet is az U14-es együttes jóvoltából. Mindemellett az egyéni versenyzők közül is többen végeztek a dobogón. /Májer Edit/