Lendületben a kosarasok

A Tapolca VSE kosárlabda szakosztály év elején is folytatta a tavalyi lendületet.

Akadozva kezdődött a házigazda Tapolcának a Várpalotai KK/A elleni mérkőzés, így az első negyedben a vendégek még zóna védekezésüknek köszönhetően vezetni tudtak 11:16-ra. A második negyedben a hatékonyabb támadás befejezéseknek köszönhetően kezdett megnyugodni a helyi kadett csapat és a 12:12-es eredménnyel már kiegyenlítettebb volt a játék. Ezt követően „szárnyaltak” igazán a Tapolcai Sasok, a 23:11-re zárt harmadik negyedben. Bár az utolsó játékrészben még 16 pontra is sikerült növelni a különbséget, azonban Várpalota, jó hajrájának köszönhetően hat pontra zárkózni tudott, így 65:59 eredménnyel lett a helyi fiúké a győzelem.
Pontszerzők: Réti Boldizsár 36, Bajner Benedek 10, Lőrincz Dávid 6, Kulcsár Márton 5, Tóth Zsombor 4, Sauer Dáriusz 4.

A harmadik negyedben dőlt el az U16-os fiúk, a Tapolcai Sasok győzelme, Várpalota első számú alakulata ellen. Balra edzőjük Csikós Tibor. /Fotó: TVSE Kosárlabda szakosztály/

Az U14-es lányok, a Tapolcai Oroszlánok Várpalota fiú csapatát győzték le 71:28-ra a megyei bajnokság második fordulóján, ezzel bebiztosították második helyüket a megyei bajnokságban.
Pontszerzők: Czakó Luca 14, Tulner Ráhel 12, Vajda Nóra 12, Lőrincz Nóra 10, Molnár Dóra 7, Pálffy Bianka  7, Kamon Aliz 6, Árokszállási Ramóna 4, Nagy Liliána 4, Fazekas Míra 2.

A Tapolcai Oroszlánok, edzőikkel Molnár Lajossal (balra) és Csikós Tiborral. /Fotó: TVSE Kosárlabda szakosztály/

Az U12-es lányok, a Tapolcai Párducok előbb a Ricsilla Hévíz Lányokat győzte le 73:57-re, majd a Soproni Darazsakat 72: 54-re.

Az első mérkőzésen Kamon Aliz 18, Bíbor Hanna 16, Vajda Nóra 10, Balog Szonja 7, Pálffy Maja 5, Gerics Izabella 5, Benczik Sarolta 4, Takács Lara 4, Pálosi Laura 2, Szabó Jázmin 2 pontot szerzett.
A második mérkőzés pontszerzői Vajda Nóra 20, Bibor Hanna 17, Benczik Sarolta 8, Kamon Aliz 6, Pálosi Laura 6, Szabó Angelika 6, Balog Szonja 4, Gadó Sára 2, Pálffy Maja 2, Takács Lara 1.

A Tapolcai Párducok edzőikkel Csikós Tiborral (balra) és Molnár Lajossal. /Fotó: TVSE Kosárlabda szakosztály/

Az U11-es lányok mezőnyében a Zalaegerszegi Zsebibabák ellen 63:21-es győzelmet ért el a Tapolcai Gazellák kenguru csapat.
Pálosi Laura 29, Pálffy Maja 9, Kovács Viktória 6, Szabó Jázmin 6, Gerics Izabella 5, Takács Lara 4, Olt Csenge 2, Kövér Vivien 2 pontot szerzett.

A Tapolcai Gazellák edzőikkel Kovács Kristóffal (balra) és Csikós Tiborral. /Fotó: TVSE Kosárlabda szakosztály/

Izgalmas, fej-fej melletti küzdelemben, 73:71-es végeredménnyel diadalmaskodott a fiú serdülő csapat, a Tapolcai Sziklák, az országos bajnokság ötödik fordulójában a Soproni Sportiskola ellen.
Pontszerzők: Kulcsár Márton 35/3, Muzsi Ferenc 20, Bajner Benedek 8, Mejdli Patrik 4, Alapi Dániel 2, Schauer Dorián 2, Pászti-Nagy Richárd 1, Tátrai Levente 1.

A Tapolcai Sziklák edzőikkel Csikós Tiborral (balra) és Molnár Lajossal. /Fotó: TVSE Kosárlabda szakosztály/

A régiós rájátszás első csoportkörének sorsolása nem kedvezett az U12-es Tapolcai Tigriseknek, mivel közvetlenül két meccsre kellett készülniük, ahol a második tűnt a nehezebbnek. A kezdő mérkőzésen az első két játékrész koncentráltabb játéka és a büntető párbaj megnyerése már elegendő volt a Harcos Sólymok elleni 64:54-es győzelemhez.
Pontszerzők: Magáriusz Gergő 14, Papp Botond 12, Konter Máté 10, Fáncsi Dorián 7, Simó- Goldschmidt László 5, Rozgonyi- Varga Bálint 5, Zengői Roland 4, Szita Márton 2, Scheller Kornél 1.

A második összecsapáson nagyobb fordulatot diktálva, szép összjátékokat és egyéni akciókat bemutatva minden negyedet megnyerve 78:45-re győztek a Ricsilla Hévíz Fiúk ellen. /Májer Edit/
Pontszerzők: Szita Márton 15, Konter Máté 14, Fáncsi Dorián 12, Scheller Kornél 8, Tüske Bence 7, Papp Botond 6, Magáriusz Gergő 4, Zengői Roland 4, Czimondor Gergő 3, Rozgonyi- Varga Bálint 3, Pintér Máté 2.

A Tapolcai Tigrisek edzőikkel Csikós Tiborral (balra) és Molnár Lajossal. /Fotó: TVSE Kosárlabda szakosztály/