Két érem a sakk OB-ról

Két érmet, mellette értékes helyezéseket szereztek a TVSE sportolói a hajdúböszörményi Magyar Korcsoportos Egyéni és Csapat Rapid Sakkbajnokságon.

A tapolcai versenyzők edzőikkel a hajdúböszörményi versenyen. /Fotó: TVSE Sakk szakosztály/

Április közepén utazott a tizenöt tapolcai versenyző Hajdú – Bihar megyébe, hogy megméressék magát az ország legjobbjaival. Egy ezüst-, illetve egy bronzérmet szereztek. Az U16-os leányok egyéni versenyében Juhász Judit a második, míg az U18-as csapatversenyben az Ács Márton, Bakos Balázs, Bencze Balázs Dominik és Juhász Judit együttes holtversenyben az 1-3. helyen végzett nagy küzdelemben, végig az élen haladva.

Juhász Judit a tizenhat éves leányok mezőnyében a dobogó második fokára állhatott. /Fotó: TVSE Sakk szakosztály/

Az Ács Márton, Bakos Balázs, Bencze Balázs Dominik és Juhász Judit együttes a bronzérmemmel a nyakában. /Fotó: TVSE Sakk szakosztály/

Mellette az ifjúsági pontrendszerhez beszámító szép helyezéseket is szereztek a tapolcaiak. Az U10-es csapat a hetedik, míg az U14-es csapat a pontszerző tizedik helyen zárt. Az U14-es leányoknál Bodó Boglárka a negyedik helyen végzett, továbbá pontszerző lett, végig az élcsoportban küzdve Kis Vanda Liána, illetve az U10-es fiúk versenyében Tóth Barnabás. További szép teljesítmény még Bencze Balázs Dominik, Gergely Dániel, Kasnya Péter, Kis Dalma Letti, Korán Katalin, Szőke Kristóf, valamint Tarsoly Csanád egyéni eredménye is. /Májer Edit/