Hétvégi kosár sikerek

A Tapolca VSE kosárlabda szakosztály hazai pályán remekelt szombaton. U12-es és U16-os csapatai nagyarányú győzelmekkel kezdték meg a hosszú hétvégét.

A fiatalabb vegyes csapat a Megyei Gyermek Bajnokság első fordulójában az Ajka KE ellen lépett pályára. Molnár Lajos szakosztályvezető elmondta, villám rajtot véve gyorsan érvényre jutatták akaratukat. Az első és harmadik negyedben Simó- Goldschmiedt László, Szűcs Mátyás és Bódis Botond szép egyéni- és összjátékának köszönhetően potyogtak a kosarak. A második és negyedik játékrészben Gerics Izabella, Pálffy Maja és Szabó Jázmin vezetésével láthattak szebbnél szebb kosarakat. Védekezésüknek köszönhetően a második félidőre sikerült teljesen felőrölni ellenfelüket, így a Tapolcai Tigrisek 60:15-re győzték le Ajkát.

Tapolcai Tigrisek – Ajka KE
60-15 (13-2,15-5,20-6,12-2)
Pontszerzők: Simó- Goldschmiedt László 12, Szűcs Mátyás 11, Bódis Botond 10, Gerics Izabella 6, Pálffy Maja 6, Szabó Jázmin 4, Kovács Viktória 3, Tátrai Milán 3, Mohos Emma 2, Takács Lara 2, Gelencsér Gergő 1, Hajdú Bálint 1.

A Balatonfüredi KC ellen támadásban Szűcs Mátyás, Simó- Goldschmiedt László, Szabó Jázmin, Bódis Botond és Takács Lara nyújtott kiemelkedő teljesítményt. 52:13 arányú győzelmet arattak a vendégek felett.

Tapolcai Tigrisek – Balatonfüredi KC
52-13 (30-0,14-4,6-9,2-0)
Pontszerzők: Szűcs Mátyás 14, Simó-Goldschmiedt László 8, Szabó Jázmin 8, Bódis Botond 6, Takács Lara 6, Fejes Viktor 2, Gerics Izabella 2, Kövér Vivien 2, Pálffy Maja 2, Tátrai Milán 2.

A Tapolcai Tigrisek edzőjükkel Csikós Tiborral a győztes nap után. /Fotó: TVSE kosárlabda szakosztály/

A Nemzeti Fiú Kadett (2003/2004-es) Bajnokság megyei rangadóján a Várpalotai KK csapatát látták vendégül, akik jól kezdtek és letámadó védekezésük is hatékony volt az első negyedben. Jókor jött az időkérés, mellyel a játékrész végére majdnem sikerült egyenlítenie a hazaiaknak. A második negyedben magasabb fordulatra kapcsoltak. Kulcsár Márton, Bajner Benedek, Szita Márton és Muzsi Márton olyan iramot diktált támadásban és védekezésben, melyhez a vendégek már csak a második félidőben tudtak csatlakozni. A harmadik és negyedik negyedben Várpalotának ugyan többször is sikerült 3-4 pontra visszakapaszkodnia, azonban mindig jókor jött egy-egy dupla és tripla a hazaiak részről. A végjátékban már felváltva potyogtak a kosarak, végül a Tapolcai Sziklák Várpalota ellen 91:84 arányú győzelmet aratott.