Futva kerülték meg a Balatont

Idén tizenharmadik alkalommal rajtolt el múlt hónapban a Balatont megkerülő egykörös verseny, egyben Közép-Európa leghosszabb futóversenye, az NN Ultrabalaton, melyről a Tapolcai Trappolók sem hiányozhattak.

A Tapolcai Trappolók is ott voltak májusban a XIII. Ultrabalatonon. A rajt előtti pillanatokban a kilencfős tapolcai csapat. /Fotó: Tapolcai Trappolók/

A versenyt egyéniben (221 km), váltóban (220 km), futva vagy bringával teljesíthették a résztvevők. Idén közel tizenhárom ezren startoltak el az ország leghosszabb tókerülő ultrafutó sportrendezvényén. Köztük volt a huszonnégy tapolcai is, különböző felállásban – huszonketten kilenc, hat, öt és kétfős csapatokban, míg ketten egyéniben indultak a távot nonstop szintidőn, harminckét órán át teljesíteni. Az Enyinginé Tóth Andrea, Gubián Judit, Hoffmann Hedvig, Király Korina, Kozma Imre, Meidlné Sásdi Kati, Réffi Tünde, Szita Gábor és Szűcs Hajnalka összeállítású csapat 22 óra 9 perc 57 másodperc alatt kerülte meg a tavat.

22 óra 9 perc 57 másodperc alatt kerülte meg a tavat. /Fotó: Tapolcai Trappolók/

A Beréti Zsanett, Borbély István, Csanádiné Staller Adrienn, Hatt Zsuzsanna, Rohonczi Kata és Vörös-Fáy Viktória együttes 22:50:44 alatt ért célba. Dr. Dublecz Károly, Dr. Komjáti Sándor, Gazda Rita, Grabant Péter és Kerek Melitta csapat 21:31 perc alatt teljesítette a távot. A Csepregi Ákos és Gelencsér Zoltán Tibor páros 27:57:05 idő alatt ért célba. Egyéniben indult Nagy Miklós, aki sérülés miatt 154 km után feladni kényszerült a versenyt, illetve Földesi József is, aki 30:43:9-es idejével az ötvennyolcadik helyen zárt.

Földesi József egyéniben indult, 30:43:9 idő alatt ért célba. /Fotó: Tapolcai Trappolók/

Nem ez volt a trappolók első versenye idén a tó körül. Márciusban, a négynapos Balaton-kerülő versenyszám, kétnapos FélBalaton Szupermaraton, valamint maraton és félmaraton egyéni, páros és csapatos indulói között is ott voltak a 12. Spuri Balaton Szupermaraton, ahol Nagy Miklós egyéniben, korosztályában az első, míg Földesi József a hatodik helyen zárt, mellettük a többi huszonkét tapolcai is szépen teljesített. /Májer Edit/