Félmaraton a barlangok és vizek városában

Kilencedik alkalommal rendezték meg a futók nagy örömére a félmaraton futórendezvényt városunkban október 5-én délelőtt és kora délután.

Rajtolnak a futók /Fotó: Májer Edit/

Október első hétvégéjének szombatján a szokásos hétvégi nyüzsgésnél is nagyobb zsivajt, mozgást tapasztalhatott a lakosság, Tapolca utcáit ugyanis futók, valamint a rendezvényüket biztosító rendőrök, polgárőrök, diákok lepték el. A versenyt a Csermák József Rendezvénycsarnok szervezte, munkatársuk, Horváth Dorothy számolt be lapunknak az eseményről. Elmondta, ez a kilencedik alkalom, hogy lehetőség van félmaratont futni Tapolcán, azonban a korábbi nyári időpont helyett most ősszel rendezték meg, valamint változott a pálya útvonala is. A futók a rendezvénycsarnoktól indultak, majd az Alkotmány utcán át, a Sümegi úton keresztül a Hősök terénél értek a Deák Ferenc utcára, onnan a Kossuth Lajos utcán tovább ki a városból a bicikliúton az új temetőig, amely egyben a fordító pont is volt, visszafele a csarnokig ugyan ezen az útvonalon kellett haladni. A versenyzők felkészültségük alapján választhattak, hogy milyen távot szeretnének teljesíteni. Lehetőség volt a félmaratont (3 kör), 14 km-t (2 kör) és 7 km-t (1 kör) lefutni. Frissítés volt körönként kétszer, amely során pótolni lehetett a tápanyag- és folyadékveszteséget. A szervezők a versenyzők számára egyedi befutóéremmel, meleg étellel kedveskedtek, valamint rajtcsomagjuk is sok értékes ajándékot tartalmazott. A versenyt megelőzően a támogatóknak köszönhetően finom borok kerültek kisorsolásra, valamint a díjazottak is sok hasznos ajándékban részesültek. A félmaratoni táv férfi abszolút győztese Illés Mátyás lett 1:27:59-es idővel, a nők közül Tüttő Júlia 1:36:42 idő alatt futott be elsőként. A versenyen közel 60 èrmet adtak át, melyek között tapolcaiak is voltak, az eredmènyekèrt keresse a Tapolca Fèlmaraton facebook oldalt.

A dobogó tetején a férfiak közül a félmaratoni abszolút első, Illés Mátyás / Fotó: Májer Edit/