Eseménydús volt a kosarasok nyara

A Tapolca VSE kosárlabda szakosztály nem unatkozott nyáron sem. Kilenc megyebajnoki címmel zárták a bajnokságot, kezdték meg a vakációt, mely alatt streetball bajnokság, nyári táborok, pályafelújítás és alapozás is szerepelt a programjukban.

Az U12-es Tapolcai Sárkányok vegyes csapat is megye bajnoki címet szerzett. Középen Csikós Tibor edző. /Fotó: TVSE Kosárlabda szakosztály/

A TVSE kosárlabda szakosztályt tapolcai, révfülöpi és badacsonytomaji iskolák tanulói alkotják. Az itt edző gyermekek a szakosztály, valamint oktatási intézményeik színeiben taroltak a bajnokságokban, illetve a Diákolimpián. Több korcsoportban szereztek megyebajnoki címet a 2018/2019-es évadban, a Diákolimpia B33 U15 Lányok (Révfülöpi Általános Iskola), U15 fiúk (Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola), Diákolimpia III. korcsoportos fiúk (Tapolca), IV. korcsoportos lányok (Tapolca). A TVSE színiben U12-es vegyes csapat Sárkányok, U14-es fiúk Tigrisek, U15-ös lányok Oroszlánok, TVSE U16-os fiúk Sziklák voltak a legjobbak.

A Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola kosárlabda csapata a B33 Diákolimpián, név szerint (balról) Szita Márton, Kulcsár Márton, Bajner Benedek és Fáncsi Dorián. A megyei győzelem után, a régiós döntőben bronzérmet szereztek. /Fotó: TVSE Kosárlabda szakosztály/

A legkisebbeknek szervezett megmérettetéseken is jól szerepeltek Németh Katalin irányításával. Révfülöp színeiben a megyei első helyet hozták haza a Dobd a kosárba! bajnokságról. Idén csatlakoztak a tapolcai Bárdos, illetve Kazinczy tagintézmények csapatai a Kosárpalánta bajnoksághoz, ahol szépen meneteltek előre.

A legkisebbek is szépen szerepeltek a Kosárpalánta bajnokságban.  A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének programján a TVSE szakosztály irányításával a Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola tanulói labdaügyességi, sor – és váltóversenyeken mutatták meg eddigi tudásuk legjavát. /Fotó: TVSE Kosárlabda szakosztály/

– Az országos Jr. NBA bajnokságban a tapolcai iskola színeiben, az U13-as csapat a legjobb nyolc közé jutott. Országos szinten, ez az eddigi legszebb eredményük. Nem sokon múlott a legjobb négybe és az országos döntőbe jutás, de mi így is büszkék vagyunk a fiúkra, hiszen számtalan győzelem van a hátuk mögött – árulta el Molnár Lajos szakosztályvezető.

A Jr. NBA Hungary League 2018/19-es szezonjában a tapolcai csapat Csikós Tibor edző (balra) vezetésével a legjobb nyolc között zárt. /Fotó: TVSE Kosárlabda szakosztály/

A nyarat streetball bajnoksággal kezdték. Évek óta hagyomány, hogy a szakosztály, a Tapolca Kft-vel karöltve a Városi Gyereknapon versenyt szervez. Nemrég beszerezek egy streetball palánkot, így idén már azt használták, ráadásul új helyszínen, a Városi Sport – és Szabadidő Centrumban. Mivel az eredményhirdetés a strandon volt, a résztvevők a verseny után még csobbanhattak is a medencékben.

Új helyszínen, a Városi Sport – és Szabadidő Centrumban tartották idén a Városi Gyermeknapon a Streetball bajnokságot. /Fotó: TVSE Kosárlabda szakosztály/

Nyáron két tábort hirdettek, helyben és Révfülöpön. Tapolcán is a sporté, a kosárlabdáé volt a főszerep, de mellette kirándulásra, hegymászásra, balatoni strandolása is jutott idő. A tábor zárásaként a gyerekek az edzők ellen mérkőztek meg. Egy kis pihenő után, augusztusban alapozással már elkezdték a felkészülést a következő szezonra. A szakosztályban a gyerekkel, Lajoson kívül Csikós Tibor, Kovács Kristóf és Németh Katalin foglalkozik.

Nyár végén megkezdődött az alapozás. Nem lehet elég korán kezdeni a felkészülést a következő tanévre, bajnokságokra. /Fotó: TVSE Kosárlabda bajnokság/

Csikós Tibor vezetőedző ötlete nyomán, Puskás Ákos TVSE elnök helyettes közbenjárásával és segítségével, a kosárlabdázó gyerekek közreműködésével a nyáron a Batsányi tagintézmény és az Egry utca kültéri pályáját újravonalazták, szabványosították. Molnár Lajostól megtudtuk, a szakosztályhoz kötődően több beltéri felújításra, tornaterem parkettázásra, világítás korszerűsítésre, vizesblokkok, öltözők felújítására került már sor, főleg a TAO révén. A jövőben pályázatok és támogatások segítségével a kültéri pályákra is szeretnének hangsúlyt fektetni. /Májer Edit/

Nyáron megújult a Batsányi tagintézmény szabadtéri  sportpályája. /Fotó: TVSE Kosárlabda szakosztály/