Érmek az országos sakk bajnokságról

Balatonlellén rendezték meg június végén a Magyar Korcsoportos Sakkbajnokságot, ahonnan a Tapolca VSE sportolói érmeket és szép helyezéseket hoztak haza.

Ismét remekeltek a tapolcaiak. Ezúttal Balatonlellén bravúroztak. /Fotó: TVSE Sakk szakosztály/

Idén is remekeltek a tapolcai sakkozók az országos megmérettetésen. U18-as korosztályban Érseki Tamara, U16-os korosztályban pedig Juhász Judit állhatott dobogóra.

Érseki Tamara az U18-as korosztályban állt a dobogó legfelső fokára. /Fotó: TVSE Sakk szakosztály/

Juhász Judit az U16-os leányok között szerezte meg az aranyérmet. /Fotó: TVSE Sakk szakosztály/

U14-es lányoknál Bodó Boglárka az 5-6. helyen, U10-es fiúknál Tóth Barnabás a 4-5. helyen, U8-as leányoknál az öt éves Vajai Lili az ötödik, míg U18-as fiúknál Ács Márton a nyolcadik helyen végzett.

Az U14-es leányok eredményhirdetésén Bodó Boglárkát is szólították (jobbról a harmadik). Fotó: TVSE Sakk szakosztály/

Az U10-es korosztályban Tóth Barnabás ért el szép eredményt (jobbra). /Fotó: TVSE Sakk szakosztály/

Ács Márton az U18-as fiúk versenyében a nyolcadik helyen zárt. /Fotó: TVSE Sakk szakosztály/

Istvándi Lajos szakosztályvezető kiemelte még teljesítményéért a többi tapolcai versenyzőt is, név szerint Bakos Balázst, Dénes Márkot, Érseki Áront, Gergely Dánielt, Gadó Zsombort, Kasnya Pétert, Kiss Dalma Lettit, Kiss Vandát, Korán Katalint, Szőke Kristófot, Szűcs Vivient, valamint Tarsoly Csanádot. Felkészítőik Bodó Norbert, Búzás Bertalan, Galyas Miklós, Heiligermann Gábor, Kosztolánczi Gyula, Margl Roland, Nagy Zoltán, Paréj József, illetve Presznyák István voltak. /Májer Edit/