Bárdos-napok tanulmányi versenyekkel

A versenyeredmények kihirdetésével befejeződtek az idei Bárdos-napok a Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskolában.

bardosnapokzaras_27aaa

Az idei évben is számos verseny zajlott a hagyományos Bárdos-napokon, amelyeken szép számmal vettek részt a környék iskoláiból is. Több tantárgyban mérhették össze tudásukat a diákok, volt matematika-, és olvasási verseny, népdaléneklés, képzőművészeti pályázat, sudoku, angol szépkiejtési verseny és sport. A legjobbaknak Bajner Imre igazgató és Gál Attila igazgatóhelyettes adta át a díjakat a pénteki zárórendezvényen.

Az alsó tagozatosok népdaléneklési versenyét a 2-3. évfolyamon Illés Márta, Samu Bíbor, Nagy Liliána (3. o. – Badacsonytomaj, Molnárné Zsidó Rita) nyerte, második lett az Osváth Panna, Kovács Lili, Kovács Vica összeállítású csapat (2. z – Bárdos, Szijártóné Lovász Gabriella), a harmadik helyet Alt Flóra, Széll Regina ls Szigeti Léna (3. o. – Művészetek Völgye iskola – Németh Eszter) szerezte meg.
A 4.évfolyam eredményei: 1. Bakács Dániel, Sebők Máté (4. z – Bárdos, Nagy Eszter), 2. Kiss Gréta, Ludovics Hanna, Nagy Kata Alexandra (4. o. Sümeg, Pintérné Németh Bernadett), 3. Anak-Agung Anna, Horváth Lenke, Borsos Réka (4. o. – Kazinczy, Németh Nikoletta).

A képzőművészeti pályázat eredményeit Hangodi László, a zsűri elnöke hirdette ki.
Az 1-2. osztályosok díjazottjai: Bán Bianka 2.z (Bárdos – Szijártóné Lovász Gabriella),
Bogár Lili Hanna 1.o. (Szigliget – Császár Lászlóné), Simon Veronika 2.z (Bárdos – Szijártóné Lovász Gabriella).
3-4. osztály: Falati Kitti (Szigliget – Császár Lászlóné), Ress Kamilla Erika 3.o. (Szigliget – Császár Lászlóné), Molnár Lili 3.z (Bárdos -Szombati Ágnes). Különdíj: Török Maja 3.o. Monostorapáti -Göllöntné Kiss Annamária).
5-6. osztály: Gacs Gabriella 6.a (Bárdos – Bruckner Zsuzsanna), Benedek Enikő Zsófia 6.z (Bárdos – Szombati Ágnes), Nagy Tamás Levente 6.o. (Bárdos Batsányi Tagintézménye -Bruckner Zsuzsanna).
7-8. osztály: Tompos Laura 8.o. Bárdos Batsányi Tagintézménye – Bruckner Zsuzsanna), Virágh Anna 8.o. Bárdos Batsányi Tagintézménye – Bruckner Zsuzsanna), Somogyi Júlia 8.z Bárdos – Bruckner Zsuzsanna). Különdíj: Gémes Bálint 5.o. (Szigliget – Szájer Béla).

A matematika alapműveleti verseny (2. o.) helyezettjei: 1. Iváskó Nóra (Kazinczy – Hepp Tamásné, 2. Jurschik Gergő (Bárdos – Szijártóné L. G.), Szabó Alina (Nyirád – Bánhegyiné Szép Judit), 3. Kocsis Győző (Kazinczy – Horváth Csabáné).

Az olvasási versenyt (4. o.) Horváth Lenke Alexandra nyerte (Kazinczy – Szalayné Németh Katalin), a második Szabados Máté (Bárdos – Mészáros Tiborné), a harmadik (Czeiner Flóra – Kazinczy – Bánné Héring Katalin) lett.

Az angol kiejtési nyelvi verseny helyezettjei (5-6. évfolyam):
Szabó Sarolta (Batsányi – Bajnerné Mohai Mónika), Mohos Bence (Batsányi – Bajnerné M. M.), Tölgyes Réka (Bárdos – Németh Szilveszterné).
A 7-8. évfolyamon: Bozovic Zorka (Sümeg – Czotterné Kiss Krisztina), Sterk-Rajzó Luca – Badacsonytomaj – Rákos Eszter), Bajner Márton, Varga Veronika (Batsányi – Vighné Pimper Veronika).
A versíró pályázatra beérkezett pályamunkákat Németh István Péter költő értékelte.
Első díjat vehetett át Szabó Sarolta (6. a – Batsányi), második lett Dormán Zsolt (5. o. Sümeg), a harmadik Szabó Kitti (8. a -Bárdos).

Az asztalitenisz verseny eredményei: Lányok: III – IV.korcsoport
Szabó Boglárka (Balatonederics), Csipszer Dalma (Balatonederics), Gernsterkorn Rebeka (Badacsonytomaj), Varga Eszter (Bárdos).
Fiúk: III – IV.korcsoport: Bicsérdi Sándor (Balatonederics), Nagy Tamás (Batsányi), Horváth Erik (Bárdos), Kiss Ákos (Bárdos).

Rendeztek még matematika házi versenyt, járművek papírból készült makettjeiből, volt iskolai sudoku verseny, illetve a papírgyűjtés eredményeit is a Bárdos-napok zárásán hirdette ki Németh János, a DÖK vezetője.