Bárdos-napok – eredmények

Az elmúlt hét a Bárdos-napok jegyében telt a Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola Székhelyintézményében. A hagyományokat folytatva idén is rendeztek tanulmányi- és sportversenyeket, hirdettek versíró és képzőművészeti pályázatot, makettkészítő versenyt.

A Bárdos-napok záróünnepségét pénteken tartották az iskolában, ahol Almási Dániel 8. z osztályos tanuló, a versíró pályázatra írt versét szavalta el, majd Gál Attila intézményvezető-helyettes köszöntötte a megjelent vendégeinket és értékelte a hét eseményeit. A beszéd után az osztályok képviselői virágot helyeztek el a Bárdos emléktábla előtti vázában, majd kihirdették a versenyek eredményeit.
Népdaléneklési verseny, alsó tagozat:
1. Kovács Lili, Szabó Anna, Szabó Krisztina 3. z (Bárdos – Felk: Sellyei-Cseh Ágnes)
2. Móricz Virág Liza, Horváth Zsófia Judit, Hidasi Eszter 2. o (Nagyboldogasszony – Felk: Molnárné Albert Bernadett)
3. Albrecht Liza, Piller Zsombor, Szollár Eszter 4. b (Kazinczy – Felk: Németh Gabriella)
Különdíj: Hamulecz Csenge, Kovács Kitti, Pintér Zoltán Dániel 3. t (Ramassetter – Felk: Szimeszter Katalin)
Népdaléneklési verseny, felső tagozat:
1. Antal Vivien 8. o (Tatay – Felk: Krisztin N. Lászlóné), Hegedüs László Boldizsár 8. o (Ramassetter – Felk: Bókonné Nyerges Sarolta)
2. Samu Bíborka Márta 6. o
3.Zavaczky Alíz 8. z
Különdíj: Nagy Liliána és Szabo Daisie 6. o, Hoffer Izabella Barbara 5. o (Tatay – Felk: Krisztin N. Lászlóné)
A képzőművészeti pályázat eredményei:
1-2. osztály:
1. Kozma-Bognár Cintia 2.a „Őszi erdő” TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény (Vizeli Csilla)
2. Tóth Amira 1.o. „Kirándulás színei” Keresztury Dezső Ált. Isk. és Szakközépiskola, Nemesgulács (Molnár Annamária)
3. Szabó Vivien 1.z „Őszi Hajnal” TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény (Szijártóné Lovász Gabriella)
3-4. osztály:
1. Forintos Lili 3.o. „A kis ház” Tatay Sándor Ált. isk., Badacsonytomaj
2. Kutasy Lúcia Manuelle 4.o. „Esti fények” Szigligeti Általános Iskola (Császár Lászlóné)
3. Szabó Hanna 3.z „A medve aludni készül” TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény (Virágh Annamária)
Különdíj: Szabó Zselyke 1.o. „Napocska és barátai” SZÍN-VONAL Művészeti Iskola, Monostorapáti (Göllöntné Kiss Annamária)
5-6. osztály:
1. László Lilla 6.z „Szivárvány az űrben” TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény (Bruckner Zsuzsanna)
2. Kovács Kincső 5.z „Tánc-tánc-tánc” TBLÁI Bárdos Székhelyintézmény (Bruckner Zsuzsanna)
3. Pfluger Nóra 6.o. „Virágeső” TBLÁI Batsányi Tagintézmény (Bruckner Zsuzsanna)
7-8. osztály:
1. Idrányi Panna Léna 8.o. „Ébredés” Szigligeti Általános Iskola (Szájer Béla)
2. Mihályfi Viktória 8.o. „Hajnalfény” Lesence Völgye Ált. Isk., Lesencetomaj
3. Németh Kata 8.o. „Táncos a fényben” TBLÁI Batsányi Tagintézmény (Bruckner Zsuzsanna)
Különdíj: Mészáros Márk Péter 6.o. „Alkony” Szigligeti Általános Iskola (Szájer Béla)
Matematika alapműveleti verseny (2. o.):
1. Kondor Balázs (Kazinczy – Görcsi Ilona)
2. Lasancz Gergő (Bárdos – Magyar Ferencné)
3. Egyed Roland (Kazinczy – Görcsi Ilona)
Olvasási verseny (4. o.):
1. Horváth Regina (Kazinczy – Ányosiné Varga Ildikó)
2. Bogdán Imre (Bárdos – dr. Sipos Ferencné)
3. Kovács Júlia (Sümeg – Lovró Krisztina), Szollár Eszter (Kazinczy – Hanczvikkelné Pete Anita)
Angol kiejtési nyelvi verseny (5-6. évf.):
1. Várkonyi Emőke (Tatay – Bíró Eszter), Szigeti Barnabás (Nagyboldogasszony – Zétényi Anna)
2. Kálnoky Milán (Kamler Katalin)
Angol kiejtési nyelvi verseny (7-8. évf.):
1. Illés Hector (Tatay – Bíró Eszter)
2. Sterk-Rajzó Réka (Tatay – Bíró Eszter)
3. Horváth Ádám (Bárdos – Németh-Vigh Erika)
Versíró pályázat:
1. Almási Dániel 8. o. (Bárdos)
2. Török Jázmin 8. o. (Tatay)
3. Bognár-Vida Borbála 8. o. (Bárdos)
Különdíj: Konczek Lina Melodi 4. o. (Batsányi), Lasancz Panna 6. z (Bárdos).

Bárdos-napok záróünnepségén a felsősök kórusa énekelt
Király Lajos vezénylete mellett.

Képgaléria ITT