Asztaliteniszezők az országos Diákolimpián

Karcagon rendezték meg a 2018/2019-es tanév Asztalitenisz Diákolimpia Országos Döntőjét, ahol a Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola fiú csapata is szépen szerepelt.

Az Asztalitenisz Diákolimpia bajnokságba országosan, egyéni versenyben 3136 tanuló, míg csapatversenyben 263 csapat nevezett. Az országos döntőn, a csapatversenyben a megyei, illetve a budapesti verseny győztes együttesei vehettek részt. Február második hetének végén, a négynapos országos versenyen az I-VI. korcsoportos tanulók egyéniben és csapatban mérték össze tudásukat. A Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola, Horváth János, Kolompár Balázs, illetve Kovács Martin alkotta III-IV. korcsoportos fiú együttese, tizennyolc csapatból a hetedik helyet szerezte meg. Martin a megyei döntő győztes csapatának tagját, Füleki Tamást helyettesítette, sérülés miatt. Felkészítőjük Gyarmati Zoltánné, munkáját Szollár Csaba segítette. /Májer Edit/

A tapolcai csapat, név szerint (balról) Kolompár Balázs, Horváth János és Kovács Martin, az Asztalitenisz Diákolimpia Országos Döntőjében a hetedik helyen zárt. /Fotó: Gyarmati Zoltánné/